Blog

آموزش کامل دانلود و نصب اولیه ی ایزابل بر روی سرور مجازی – قسمت اول

توسط بستر اوپن سورس ایزابلدر 27 فوریه 2018

قدم اول ، انتخاب یک IP PBX  مناسب ، ایزابل Issabel

تقریبا اولین گام برای راه اندازی سمت سرور در  سیستم های تلفنی تحت شبکه ویپ ، راه اندازی سرور می باشد. خب منظور از سرور چیست ؟  دقیقا یعنی راه اندازی سیستم IP PBX  بر روی سرور بصورت فیزیکی یا مجازی. هرچند پیشنهاد وی نت راه اندازی بر بستر  مجازی میباشد . نرم افزار IP PBX  که قرار است در اینجا اموزش دهیم و بر روی آن بحث و بررسی انجام دهیم ، ایزابل ،  Issabel  میباشد .البته این انتخاب بی دلیل نبوده ،

1- ایزابل Issabel  به عنوان جدید ترین نسخه پروژه الستیکس معرفی شده است .

2- بهترین و بیشترین پشتیبانی نرم افزاری سرور های IP PBX مربوط به ایزابل Issabel می باشد. با توجه به اوپن سورس بودن آن ، چنین پستیبانی قوی بسیار دور از انتظار است. معرفی کامل نرم افزار های اوپن سورس بطور کامل .

3- بیشتر سخت افزار های موجود بازار مثل سیسکو ، گرند استریم و یا یالینک با آن سازگاری کامل دارند .

برای شروع راه اندازی سیستم تلفنی تحت شبکه ویپ VOIP  ، سرور IP PBX  را دانلود میکنیم. این کار را در وبسایت رسمی سرور ایزابل Issabel  شروع میکنیم. در نظر داشته باشیم که خود این وبسایت به دلیل تحریم های ظالمانه ، از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است . سایت های بسیاری وجود دارند که می توان ایزابل را دانلود کرد. تاکید وی نت بر دانلود آین IP PBX از سایت رسمی ارائه دهنده ی آن است .

Issabel-download-vnet

Issabel-download-vnet

آماده سازی سرور برای نصب سرور ایزابل Issabel بصورت مجازی در Windows Hyper-v

Hyper-v  به عنوان پلترفرم مجازی سازی سرور شرکت معظم  مایکروسافت است . جالب اینکه براحتی این سرویس را میتوان بر روی ویندوز های دسکتاپ 8 و 8.1 و 10 و 11 فعالسازی و استفاده کرد. تنها نیازمندی ، این است که پردازنده سیستم ما از آن پشتیبانی نماید . مقدار حافظه رم کمپیوتر و همچنین سرعت جوابدهی هارد دیسک هم تاثیر مستقیم بر کیفیت و زمان پاسخ دهی سرور مجازی  دارد . براحتی میتوان ایزابل Issabel  دانلود شده را بر روی ماشین مجازی نصب و از آن استفاده کرد .

 تمامی موارد گفته شده ، شامل فعال سازی سرویس Microsoft hyper-v  بر روی ویندوز سرور و همچنین ویندوز دسکتاپ 10 و نصب اولیه ی سرور IP PBX  ایزابل Issabel  در ویدیوی این پست آموزش داده شده است . سعی شده تمامی موارد فنی بصورت کامل پوشش داده شود ، در صورت هرگونه سوال و یا اشکال فنی ، مرکز تماس وی نت ، مجموعه ی تخصصی مشاوره و راه اندازی سیستم های تلفنی تحت شبکه ویپ VOIP  در تبریز و شمالغرب کشور در خدمت شماست .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید