Blog

دسترسی اولیه به سرور ایزابل و بررسی آن

توسط بستر اوپن سورس ایزابلدر 27 فوریه 2018

دسترسی به محیط مدیریتی ایزابل Issabel :

قبل از هرچیز بهتر است در مورد نحوه ی دسترسی به محیط مدیریتی ایزابل کمی صحبت کنیم. دسترسی به این محیط از طریق پورت 443 و آی پی سرور امکان پذیر خواهد بود . بدیهی است که نام کاربری و رمز ورود به سیستم ، در هنگام نصب تعریف شده است. برای اطلاع از نحوه ی نصب و پیکر بندی سرور ایزابل Issabel  میتوانید به آموزش های وی نت مراجعه کنید . این آموزش ها از طریق لینک های آموزش کامل دانلود و نصب اولیه ی ایزابل بر روی سرور مجازی – قسمت اول  و  آموزش کامل دانلود و نصب اولیه ی ایزابل بر روی سرور مجازی – قسمت دوم در دسترس هستند . در صورت نصب بدون ایراد سرور ، از طریق پورت 443 به شکل زیر در دسترس خواهد بود .

issabel-login-page-vnet

issabel-login-page-vnet

بررسی کامل اجزای داخلی سرور ایزابل Issabel :

به محض ورود به محیط مدیریتی ایزابل Issabel ، منو های کاربری به همراه اطلاعات مفیدی از سخت افزار و منابع سخت افزاری سرور دیده میشود. این اطلاعات بصورت آنی در حال تغییر هستند و براحتی میتوان اطلاعات درست و کاملی از منابع سخت افزاری به دست آورد . این بخش از منوی System  بخش Dashboard  قابل دسترسی است .

issabel-Dashboard-1-vnet

issabel-Dashboard-1-vnet

تمامی بخش های سرور شامل منوی های system , Agenda , Email , FAX , PBX , Reports , Extras ,Addons , My extension , Security , History  می باشد . بدیهی است که بیشتر سر وکار ما با منوی PBX  خواهد بود . تعریف و مدیریت داخلی ها ، مسیر های ورودی و خروجی تماس ها ، مدیریت اکانت ها ، مدیریت کارت های آنالوگ و ارتباط با سانترال و … همه در این منو انجام خواهد شد .

Issabel-Menus-vnet

Issabel-Menus-vnet

 

دسترسی به تنظیمات اولیه آدرس آی پی در سرور ایزابل Issabel :

معمولا بعد از نصب سرور ایزابل Issabel ، آدرس آی پی آن از طریق سرور اختصاص آی پی یا همان DHCP  تامین میگردد. برای ورود به بخش مدیریتی سرور ایزابل Issabel  باید آدرس آی پی آن را بدانیم . برای این منظور از دو طریق میتوان اقدام کرد .

روش اول : با در دست داشتن آدرس سخت افزاری کارت شبکه سرور ، همان MAC Address  میتوان از قسمت leased address در DHCP Server  میتوان آدرس آی پی اختصاص یافته به آن را فهمید .

روش دوم : به ماشین مجازی یا فیزیکی که سرور ایزابل Issabel  روی آن نصب شده است از طریق کاربرد root  وارد میشویم. براحتی با دستور ifconfig  میتوان آدرس آی پی کارت شبکه را به دست آورد .

Issabel-ifconfig-Ip-vnet

Issabel-ifconfig-Ip-vnet

معمولا در دنیای کامپیوتر ، کار در محیط واقعی با محیط آموزشی و آزمایشی متفاوت خواهد بود . بعضی اوقات مشکلات و موانع هم وجود خواهند داشت که در محیط های آموزشی معمولا خبری از آنها نیست. جای نگرانی نیست ، هر سوال و یا مشکلی در زمینه نصب و دسترسی به سرور ایزابل Issabel توسط کارشناسان وی نت با لبخند پاسخگویی خواهد شد . تماس با وی نت ، مرکز تخصصی مشاوره و اجرای سیستم های تلفنی تحت شبکه ویپ VOIP  در تبریز و شمالغرب کشور .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید